• O Z N A M !!!

• Oznamujeme rodičom detí, ktoré budú chodiť v mesiaci JÚL do MŠ, že zberná trieda počas letnej prevádzky nebude fungovať.

Deti odovzdávajte ráno priamo do triedy, do ktorej sú pridelené a takisto poobede ich nájdete v tých istých triedach prípadne na školskom dvore.

• Letná prevádzka - júl 2023

Informácie pre rodičov

Počas júla 2023 budú v prevádzke MŠ tieto triedy:

- Lienky

-Včielky

-Žabky

- Sovičky ( MŠ Zvolenská, MŠ Bazovského)

Zoznamy detí ako budú v triedach sú na dverách( hlavný vstup)

Bočný vstup ( zoznam trieda Včielky)

Prvý vstup pri veľkej bráne ( Zoznam trieda Sovičky)

Deti boli do jednotlivých tried rozdelené tak, aby boli spolu súrodenci v MŠ a zmiešané vekové skupiny. Zoznamy sa meniť nebudú.

Počas júla sa nebudú používať návleky.

Prosím všetkých rodičov, aby v posledný deň vyprázdnili svoje skrinky a návleky nechali hore na skrinkách.

Prosím o súčinosť, keďže letná prevádzka nadväzuje na koniec školského roka.

Nahlasujte prosím službu konajúcej učiteľke aj neprítomnosť dieťať počas leta . Pre organizáciu letnej prevádzky je to veľmi dôležité.

Dieťa počas leta potrebuje:

- pokrývku hlavy

-fľašu s čistou vodou( vodu priebežne deťom doplníme)

-ľahké oblečenie( náhradné oblečenie vo vrecku)

Prosím Vás, aby ste nenosili deti s príznakmi ochorenia( zápal očí, nosa a pod. Ak sa nejedná o potvrdené alergie) do materskej školy. Deti s príznakmi budú ihneď vylúčené, avšak stačí pobyt v šatni a môže sa choroba preniesť.

ďakujem za spoluprácu.

riaditeľka MŠ.

• Informácia pre rodičov

• Dotácie na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa na obdobie od 1.9.2023 do 31.12.2023

Dôležitá informácia !

Milí rodičia predškolákov v školskom roku 2023/2024

Od septembra máte nárok na  poskytnutie dotácie k stravovacím návykom dieťaťa.

U triednych učiteliek prosím podpíšte návratku. Informácia o dotácii- druhé tlačivo, je pre Vás.

Kto má nárok na dotáciu:

- deti v poslednom ročníku MŠ, ak rodič požiada o dotáciu

- mladšie deti v prípade, ak sú rodičia poberateľmi dávok v hmotnej núdzi, alebo životného minima

Návratku je potrebné doručiť, ak ju neodovzdáte hneď triednej učiteľke riaditeľke MŠ najneskôr do 31.07.2023

Prosím, aby ste si zrušili v bankách trvalé príkazy na platbu školského poplatku.

Predškoláci neplatia školský poplatok!

• Aktualizačné vzdelávanie

Pedagogickí zamestnanci v školskom roku 2022/2023 absolvovali aktualizačné vzdelávanie v súlade s § 57 odd. 1b) zákona NR SR č. 138/2019 a vyhláškou 361/2019 o vzdelávaní v profesijnom rozvoji.

Názov aktualizačného vzdelávania: ROZVOJ DIGITÁLNYCH ZRUČNOSTÍ

Rozsah vzdelávanie:  10 hodín

Názov aktualizačného vzdelávania : INKLUZÍVNE VZDELÁVANIE V MŠ

Rozsah vzdelávania: 10 hodín

Aktualizačné vzdelávanie bolo schválené a lektorované riaditeľkou materskej školy

Lektor vzdelávania : Inkluzívne vzdelávanie v MŠ : PaedDr. Eva Pupíková, PhD.

Aktualizačné vzdelávanie bolo vyhodnotené dotazníkovou formou.

Pedagogickí zamestnaci získali potvrdenie o absolvovaní aktualizačného vzdelávania.

Viac tu:   https://beethovenova2022.edupage.org/

• DETSKÝ VODIČÁK 🛴🚲🚦⛔🚳

• Dnes si naši predškoláci utvrdili svoje poznatky o správaní sa ako chodec aj cyklista. Na návšteve sme mali p.policajtku, ktorá s deťmi besedovala a preverovala ich vedomosti.

Na záver deti dostali detský vodičský preukaz pre cyklistov a porozprávali svoje zážitky a skúsenosti, ktoré pozorujú takmer denne v doprave.

• Oznámenie o riaditeľskom voľne

• Dňa 21.06.2023 udeľujem deťom materskej školy Beethovenova 1, Nitra,  riaditeľské voľno podľa §150 ods. 5 Zákona 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon)

Odôvodnenie: Dňa 21.06.2023 bude prerušená dodávka elektrickej energie od 7:30 hod. do 17:00 hod. v ZŠ Beethovenova 11, Nitra, ktorá zabezpečuje stravovanie detí a zamestnancov MŠ. Po dohode so zriaďovateľom dňa 21.06.2023 nie je možné zabezpečiť stravovanie detí a zamestnancov materskej školy.

Prevádzka sa obnovuje dňa 22.06.2023 v štandardnom režime.

riaditeľka MŠ.

• OLYMPIÁDA

• Mestské kolo olympiády na štadióne Stavbár

Zúčastnili sa ho za našu MŠ deti z triedy MYŠKY- Izabelka Horňáková a Robko Miezga a z triedy MOTÝLIKY- Hanka Kováčová a Filipko Križan