• 🌏DEŇ ZEME🌏

• Pri príležitosti sviatku DEŇ ZEME sme na školskom dvore riešili rôzne enviromentálne úlohy na zaujímavých  stanovištiach, ktoré pripravili p.učiteľky spolu s deťmi. 🌳🌵🌿🌹🌏🌞🌼

• Upozornenie pre rodičov MŠ

• Dňa 19.4.2023 bol materskej škole nahlásený 1 prípad Pediculus humanus capitis(voš detská).

Prosím všetkých zákonných zástupcov, aby skontrolovali svojim deťom vlasy.

Pri ďalšom výskyte musí zostať dieťa v domácej liečbe.

MŠ vykoná preventívne opatrenia priestorov.

Riad. MŠ.

• MERANIE ZRAKU

• Dňa 19.4.2023 prídu deťom merať zrakové parametre prístrojom PLUSOPTIX /diagnosticko-informatívny charakter/ na základe podpísaného

INFORM.SÚHLASU zákonným zástupcom dieťaťa, ktorý odovzdáte vo vašich triedach.

• RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

• VÁŽENÍ RODIČIA PREDŠKOLÁKOV !

*Pozývame vás na Rodičovské združenie, ktorého sa zúčastní p.zástupkyňa zo ZŠ Beethovenova, ktorá sa s vami podelí o svoje skúsenosti a dobré rady súvisiace so vstupom detí do 1.ročníka ZŠ.

*Vstup do ZŠ je prelomový a dôležitý okamih pre dieťa a preto chce vám a hlavne deťom toto obdobie uľahčiť.

*Všetci ste srdečne vítaní dňa:

13.apríla 2023 /štvrtok/

o 15,30 hod. v jedálni našej MŠ

• Zápis detí do MŠ Beethovenova 1, Nitra, 2023/2024

ZÁPIS DO MŠ BEETHOVENOVA 1, NITRA

Mesto Nitra oznamuje, že zápis detí do materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Nitra pre školský rok 2023/2024 sa uskutočni v dňoch:

03.05. a 04.05.2023

Osobne v budove materskej školy  Beethovenova 1, Nitra a to v dňoch:

• 03.05. 2023 v čase od 10:00 hod. do 15:00 hod.
            • 04.05.2023 v čase od 12:00 hod. do 16:00 hod.
            • Elektronickou formou (e-mailom), alebo odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu na e-mail: msbeethovenova@smsnitra.sk
            • Poštou, alebo kuriérom  na adresu: Materská škola Beethovenova 1, Nitra, 94911

K zápisu je potrebné priniesť:

Žiadosť o prijatie dieťaťa do materskej školy

Dostupná na webovom sídle školy: www.beethovenova2022.edupage.org

V sekcii o škôlke- tlačivá

alebo si formulár môže zákonný zástupca vyzdvihnúť v deň zápisu v materskej škole.

Žiadosť musí byť podpísaná obidvoma zákonnými zástupcami.  V prípade, že zadováženie podpisu jedného zo zákonných zástupcov je spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou, vypisuje zákonný zástupca, ktorý podáva žiadosť o prijatie dieťaťa do MŠ „Čestné vyhlásenie zákonného zástupcu“

• Na webovom sídle materských škôl-  www.msnitra.org
            • Na webovom sídle mesta Nitry

Ziadost-o-prijatie-dietata-do-materskej-skoly.pdf(nitra.sk)

Potrebujete:  Potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast,

ktoré obsahuje aj údaj o povinnom očkovaní.

•  Ak sa jedná o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca je povinný predložiť aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a odporučenie všeobecného lekára pre deti a dorast

KONTAKTNÉ ÚDAJE A INFORMÁCIE O JEDNOTLIVÝCH MATERSKÝCH ŠKOLÁCH:

•  Materské školy-Nitra, Základné školy s materskou školou. Nitra
            • Mestský úrad v Nitre, odbor školstva, mládeže a športu
            • Tel. kontakt : 037/650 22 76

Informácia o materských školách, v ktorých sú zabezpečené podmienky pre deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami

V MŠ Nábrežie mládeže- samostatná trieda pre deti s mentálnym postihnutím

V MŠ Piaristická – samostatná trieda pre deti s poruchami zraku

V MŠ Párovská – integrácia detí s poruchami sluchu a NKS

V MŠ Nedbalova – integrácia detí s diabetes

V MŠ Topoľová a MŠ Beethovenova – zabezpečené diétne stravovanie pre deti s celiakiou

Informácie o POVINNOM  predprimárnom vzdelávaní

• Pre dieťa, ktoré dosiahne 5 rokov veku do 31.8.2023 má povinnosť prihlásiť dieťa na plnenie povinného predprimárneho vzdelávania podľa §28a ods.1 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon)
            • Dieťa s trvalým pobytom v meste Nitra bude na plnenie povinného predprimárneho vzdelávania prednostne prijaté do spádovej materskej školy.
            • Podľa VZN č.7/2021 Mesta Nitry sú určené spádové materské školy pre jednotlivé časti a ulice mesta Nitra.
            • V prípade zvýšeného záujmu zákonných zástupcov o prijatie do materskej školy Beethovenova 1, Nitra, po prijatí všetkých detí, pre ktoré bude od šk. roku 2023/2024 povinné, budú na základe žiadosti zákonného zástupcu do zariadenia do naplnenia kapacity prednostne prijaté deti:

• Ktoré nedovŕšia do 31.08.2023 vek 5 rokov a zákonný zástupca bude žiadať v šk. r. 2022/2023 o predčasné zaškolenie, pričom predloží so žiadosťou aj písomný súhlas príslušného zariadenie poradenstva prevencie, súhlas všeobecného detského lekára s predčasným zaškolením a dieťaťa a  má trvalý pobyt v spádovej ulici MŠ.
            • Ktorých súrodenci sú už prijatí do MŠ Beethovenova 1, Nitra v šk.r.2022/2023
            • S trvalým pobytom v meste Nitra

V Nitre, 3.4.2023                                                                                          Jana Šmitalová

Riaditeľka materskej školy